Find Us
با ما درتماس باشید

در خواست های فوری

کسانی که بیش از زمان مجاز مانده‌اند
انواع مهاجرت

کسانی که بیش از زمان مجاز مانده‌اند

وکلای مهاجرتی ما در کمک به کسانی که بیش از حد مجاز مانده‌اند برای ترتیب دادن به وضعیت‌شان و تبدیل شدن از مهاجر غیرقانونی به مهاجران قانونی در بریتانیا تجربه دارند.

همان‌طور که وکلاو مشاوران برجسته‌ی مهاجرت می‌دانند در سال‌های اخیر دیوان عالی احکامی صادر کرده که فرصتی عالی برای کسانی که پیش از این بیش از حد مجاز در بریتانیا مانده‌اند با به مهاجر قانونی در بریتانیا تبدیل شوند فراهم می‌کند.

وکلای امور مهاجرت ما از بهترین روش‌ها استفاده می‌کنند تا تضمین بشود که این احکام هرجا لازم بوده مورد استفاده قرار گرفته‌اند تا متقاضیان ما به بهترین نتیجه‌ی ممکن برسند. خصوصیات مثبت روش ما به همین‌جا ختم نمی‌شود. روش ما برای موارد ماندن بیش‌تر از حد مجاز از این قرار است:

1. شایستگی‌های فردی

ما اعتقاد داریم هر پرونده‌ای خصوصیات خاص خود را دارد و هر کس برای بیش‌تر از حد مجاز ماندن دلیلی خاص. ما هنگام ارزیابی و برای موفقیت در پرونده‌ها عوامل فراوانی را مد نظر قرار می‌دهیم. ما تضمین می‌دهیم که تمام خانواده، زندگی خصوصی و دیگر عوامل دلسوزانه مورد توجه قرار بگیرند و UKBA با متقاضیان ما برخوردی فرد به فرد و متناسب داشته باشد.

2. تسلیم در کار ما نیست

ما قویاً اعتقاد داریم که تنها راه پیروزی در این پرونده‌ها کار سخت و مبارزه در تمام مراحل کار است. اگر برای پرونده تلاش‌هایی واقعی انجام شود همیشه امیدی هست.

3. شفافیت

پس از ارزیابی پرونده‌ی شما بی‌پرده درباره‌ی احتمال موفقیت‌تان با شما صحبت خواهیم کرد. شما پس از شنیدن عقیده‌ی ما می‌توانید تصمیم بگیرید که کار را پی بگیرید یا خیر.

در اخیراً تغییراتی انجام شده که در موارد خاص به کسانی که بیش از حد مجاز مانده‌اند کمک می‌کند و عبارت‌اند از:

زوج: وقتی یکی از طرفین ملیت بریتانیایی و دیگری ملیت غیربریتانیایی دارد.

آمار جدید نشان می‌دهد که تعداد افراد بریتانیایی که با افرادی که به صورت غیرقانونی در بریتانیا هستند رابطه دارند بالا است. چه‌طور این زوج‌ها می‌توانند تضمین کنند که می‌توانند با هم بمانند و در عین حال وضعیت‌شان قانونی باشد؟

در حال حاضر قانون با این زوج‌ها همراه است.

تحت ماده‌ی 8 کنوانسیون اروپا درباره‌ی حقوق بشر وثتی مهاجران تصمیم می‌گیرند تقاضای اقامت در بریتانیا بدهند بریتانیا باید حق آن‌ها را برای «زندگی خانوادگی» مد نظر قرار بدهد.

این تقاضا برای «مجوز مجدد برای اقامت (بر اساسی دیگر)» نامیده می‌شود.

بنابراین اگر به صورت قانونی یا غیرقانونی در بریتانیا زندگی کرده‌اید اما در زمینه‌هایی مانند کار، ازدواج، فرزند و دوستان با این کشور ارتباطاتی پیدا کرده‌اید می‌توانید از این عوامل برای تقویت تقاضای خود استفاده کنید.

دادگاه‌ها نیز وزارت کشور را وادار کرده‌اند که در زندگی خصوصی و خانوادگی تمام عوامل را مد نظر قرار دهد. چنان که یافته شده اگر فرزندانی از رابطه حاصل شده باشند (به‌خصوص اگر بریتانیایی باشند)، در اکثریت عمده‌ای از موارد، حتی آن‌هایی که با سابقه‌ی ناسازگاری همراه هستند، باید به مهاجر اجازه‌ی اقامت قانونی در کشور داده شود بدون این‌که مجبور باشد به کشور خود برود و از آن‌جا تقاضا بدهد.

عوامل مهم دیگر عبارت‌اند از طول زمان حضور در بریتانیا و دیگر عوامل دلسوزانه مانند بیماری در خانواده.

اثبات حق زندگی خانوادگی و خصوصی این‌قدر که به نظر می‌رسد ساده نیست. UKBA برای اثبات حقیقت تقاضا شواهد و مدارک زیادی از شما می‌خواهد.

وکلای مهاجرت باید در جمع‌آوری شواهد برای اثبات این حقایق به شما کمک کنند. این شواهد باید شامل عکس، رسیدهای پرداخت، توافق‌نامه‌های استیجاری، اعلامیه‌های دوستان، کارفرمایان و شاید مهم‌تر از همه معرفی‌نامه‌ی مفصلی که به پیوست فرم تقاضا به UKBA فرستاده می‌شود تا خوانده شده و درک بهتری از وضعیت شما حاصل کند که چرا باید مجوز به شما داده شود.

کلید موفقیت استفاده از پرونده‌های قبلی است که به دادگاه‌های عالی بریتانیا رسیده‌اند تا معلوم شود در این پرونده‌ها چه‌طور تصمیم‌گیری شده و این تصمیم‌گیری‌ها چه‌طور برای شما کاربرد دارد. این تکنیک‌ها احتمال پذیرش تقاضای شما را نسبت به حالتی که صرفاً فرم را پر کرده‌اید به شدت افزایش می‌دهند.

کودکان متولد بریتانیا

یکی دیگر از بخش‌هایی که موارد خوبی هستند و مردم خبر ندارند در زمینه‌ی کودکان و ملیت است.

کودکانی که پس از اول ژانویه‌ی 1983 در بریتانیا به دنیا آمده‌اند و 10 سال اول زندگی‌شان را به عنوان مقیم دائم در بریتانیا گذرانده‌اند قانوناً می‌توانند شهروند بریتانیا باشند بدون این‌که ارتباطی با وضعیت مهاجرتی والدین‌شان داشته باشد. این قانونی الزامی است و کودک به صورت خودکار بریتانیایی خواهد بود حتی اگر هیچ‌وقت وضعیت قانونی نداشته.

شرط اصلی این است که کودک بیش از 90 روز در سال را خارج از بریتانیا نگذرانده باشد. اگر بیش از 90 روز در سال را در خارج از بریتانیا گذرانده باشد هنوز تقاضای او پذیرفته خواهد شد اما مشروط بر این‌که نشان داده شود وضعیت خاصی بوده است.

ضمناً خوب است توجه کنیم که اگر کودک اکنون بالای 18 سال دارد اما قبلاً از این قانون خبر نداشته نیز می‌توان تقاضا داد.

اگر یکی یا هر دو والدین در زمان تولد کودک شهروند بریتانیا یا مقیم بریتانیا باشند کودک به صورت خودکار شهروند بریتانیا خواهد بود.

مجوز ازدواج برای فرد دارای ملیت خارجی

محدودیت‌های پیشین اعمال‌شده توسط وزارت کشور برای سخت‌تر کردن ازدواج کسانی که بیش از حد مجاز مانده‌اند اکنون برداشته شده است. این به این افراد و افراد دارای ملیت خارجی اجازه می‌دهد به صلاحدید کارمند اداره‌ی ثبت ازدواج کنند. بدون شک این به کسانی که بیش از حد مجاز مانده‌اند و خواستار ازدواج با افراد دارای ملیت بریتانیایی یا EEA هستند کمک می‌کند. در این صفحه تنها بر تعداد معدودی از سناریوها تمرکز شد، تردیدی نیست که فرصت‌های موجود برای ترتیب دادن به وضعیت افرادی که بیش از حد مجاز مانده‌اند ممکن است خیلی زیاد باشد.

به طور خلاصه فرد، با هر موقعیتی که دارد، اگر بیش از حد مجاز مانده و یا به پایان دوره‌ی ویزای خود نزدیک می‌شود، باید هر چه سریع‌تر با یک وکیل تماس بگیرد. معمولاً‌می‌توان برای ترتیب دادن به وضعیت فرد تقاضا داد. این تقاضاها مستلزم کار زیادی هستند اما در صورت موفقیت فرد می‌تواند کاملاً از آزادی‌هایی که بریتانیا به او می‌دهد لذت ببرد.

لطفاً برای راهنمایی بیش‌تر و یا حتی گفت‌وگویی دوستانه و محرمانه با وکلای برجسته‌ی امور مهاجرت ما تماس بگیرید.

 
 

Additional Links

ویدۀوها

Contact Information

Westkin Associates

16 Hanover Square

Mayfair

London, W1S 1HT

 

London: +44 207 118 4546

Email iran@westkin.com