Find Us
با ما درتماس باشید

در خواست های فوری

ورزش‌کاران
انواع مهاجرت

ورزش‌کاران

 بریتانیا در میزبانی مسابقات ورزشی و جذب برترین ورزش‌کاران برای حضور در رقابت‌ها سابقه‌ای طولانی دارد. قوانین مهاجرت این موضوع را انعکاس می‌دهند.

برای ورود به بریتانیا به عنوان یک ورزش‌کار 4 شرط عمده وجود دارد.

1. متقاضی باید گواهی‌نامه‌ی حمایت داشته باشد. این در واقع یعنی کارفرمایی دارد که مجوز استخدام روزش‌کاران را دارد. به عنوان مثال اگر یک فوتبالیست حرفه‌ای بخواهد با یک باشگاه بریتانیایی قرارداد ببندد و اجازه‌ی کار در بریتانیا نداشته باشد می‌تواند به باشگاه فوتبالی بپیوندد که مجوز ردیف 2 مربوطه را دارد.

2. متقاضی باید از یک مجموعه‌ مربوطه تاییدیه داشته باشد. هر ورزشی یک مجموعه‌ی نظارتی حرفه‌ای دارد که ورزش‌کاران را به لحاظ داشتن مهارت به آن میزان که شایسته‌ی کسب گواهی‌نامه باشند تایید می‌کند. در مثال بالا انجمن فوتبال این تاییدیه را اعطا می‌کند و باشگاه بدون آن نمی‌تواند با بازیکنی قرارداد ببندد. انجمن فوتبال مانند تمام مجموعه‌های کنترل‌کننده برای ارزیابی مهارت بازیکنان معیارهایی کلی دارد. این معیارها معمولاً بر اساس آینده‌ی آن‌ها است یا این‌که آن‌ها در 75 درصد از بازی‌های بین‌المللی کشورشان در یک دوره‌ی خاص زمانی شرکت کرده باشند.

3. ورزش‌کاران باید در زبان انگلیسی قوی باشند. معمولاً میزان تسلط آن‌ها داشتن آیلتس 6.5 است. اگر این تراز را نداشته باشند امکان تقاضای ویزای موقت به عنوان شاغل ورزشی تحت ردیف 5 وجود دارد که نیازی به زبان انگلیسی ندارد.

4. آن‌ها باید در حساب‌های بانکی خود پول کافی برای تامین هزینه‌هاشان داشته باشند. این پول باید سه ماه گذشته و تمام وابستگان را پوشش دهد. کارفرما می‌تواند گواهی دهد که تمام هزینه‌های متقاضی و خانواده‌اش را تامین خواهد کرد.

البته اگر متقاضی اجازه‌ی کار موازی داشته باشد این شروط برای او لازم نیست. که دسته عبارت‌اند از:

متقاضی بومی یکی از کشورهای منطقه‌ی اقتصادی اروپا یا بومی سوئیس است. صفحه‌ی بومیان اروپا را ببینید.

برای راهنمایی‌های بیش‌تر با وکلای برجسته‌ی امور مهاجرت ما تماس بگیرید.

وکلای مهاجرتی متخصص ما در میان مشاوران و حقوق‌دانان امور مهاجرت در لندن می‌توانند در زمینه‌ی این شروط به شما کمک کنند و همین‌طور زمان شما را در بریتانیا تمدید کنند و در صورت لزوم درباره‌ی مسیرهایی برای اقامت و شهروندی به شما مشاوره بدهند.

 
 

Additional Links

ویدۀوها

Contact Information

Westkin Associates

16 Hanover Square

Mayfair

London, W1S 1HT

 

London: +44 207 118 4546

Email iran@westkin.com