Find Us
با ما درتماس باشید

در خواست های فوری

پرونده‌های قدیمی
انواع مهاجرت

پرونده‌های قدیمی

پرونده‌های مهاجرتی قدیمی: شرکت وکلای مهاجرتی وستکین یکی از شرکت‌های برجسته‌ی حقوقی در زمینه‌ی مهاجرت امور قدیمی است که در مرکز لندن قرار دارد و در تمام جنبه‌های قانون مهاجرت گروه‌های اجرایی دارد.

وکلای مهاجرتی برجسته‌ی ما در مواجهه با بخشی از UKBA که به پرونده‌های قدیمی – مدیریت تحلیل موردی، که به CRD مشهور است – رسیدگی می‌کند تجربه‌های زیادی دارند.

ما گروه‌هایی تخصصی داریم که به پرونده‌های قدیمی رسیدگی می‌کنند. وکلای مهاجرتی ما هم‌چنین در رسیدگی سریع و موفقیت‌آمیز و بدون تنش به پرونده‌های قدیمی تجربه‌های گسترده‌ای دارند.

وکلای مهاجرتی ما نگرش مقامات مهاجرت را در زمینه‌ی پرونده‌های قدیمی می‌شناسند.

پرونده‌های ارثی کدام‌اند؟

همان‌طور که همه می‌دانند بسیاری از کسانی که پیش از ماه مارس 2007 در بریتانیا ادعای پناهندگی کرده‌اند هنوز در انتظار نتیجه‌ی پرونده‌شان هستند. پرونده‌های آن‌ها به دایره‌ای در وزارت کشور موسوم به مدیریت تحلیل موردی (CRD) انتقال داده شده است. وکلای امور مهاجرت این پرونده‌ها را پرونده‌های ارثی می‌نامند. وکلای متخصص امور مهاجرت ما که در زمینه‌ی پرونده‌های قدیمی دانش وسیعی دارند یک راهنمای پرونده‌های ارثی تهیه کرده‌اند (در انتهای صفحه) که اطلاعات بیش‌تری در اختیار شما قرار می‌دهد. ما می‌دانیم این پرونده‌های مهاجرتی حل‌نشده می‌توانند موجب تنش، تردید و نگرانی متقاضیان شوند.

ما می‌توانیم کمک کنیم.

وکلای باتجربه‌ی امور مهاجرت ما با استفاده از سیاست‌های خود مقامات مهاجرت و راهنمایی‌های درونی می‌توانند:

1. با قدرت از پرونده‌ی شما دفاع کنند تا احتمال موفقیت شما بیش‌ترین میزان ممکن باشد. هدف ما این است که متقاضیان پرونده‌های قدیمی‌مان بتوانند مجوز اقامت نامحدود بگیرند.

2. برای این‌که سریعاً به نتیجه برسید وکلای متخصص امور مهاجرت ما در به نتیجه رساندن پرونده‌های قدیمی در چند هفته به جای چند ماه یا چند سال تجربه دارند.

نمونه‌ای از سرعت کنونی وکلای مهاجرتی برجسته‌ی ما در به نتیجه رساندن یک پرونده‌ی قدیمی یک دوره‌ی 5 هفته‌ای است.

این موضوع قابل اثبات است و متقاضی ما چنان از نتایج کار راضی بود که به ما اجازه داد نامه‌ی او را، البته با حذف نام‌اش، به متقاضیان آینده نشان دهیم.

گام بعدی چیست؟

شما باید پیش از مارس 2007 ادعای پناهندگی کرده باشید.

در این صورت با ما تماس بگیرید یا کادر استعلام محرمانه‌ی سمت چپ را پر کنید و مشکل خود را با جزئیات تشریخ کنید. لطفاً پیام خود را با «پرونده‌های قدیمی» (Legcy Cases) آغاز کنید. اگر می‌توانید شماره‌ی ارجاع وزارت کشورتان را هم به ما بدهید ما خواهیم توانست در سریع‌ترین زمان ممکن با نام گروهی که در وزارت کشور به پرونده‌ی شما رسیدگی می‌کنند با شما تماس بگیریم.

لطفاً فراموش نکنید که هزینه‌های دریافتی ما در زمینه‌ی پرونده‌های قدیمی از برخی شرکت‌های حقوقی دیگر بیش‌تر است. ما این کار را شدیداً تخصصی می‌دانیم و بنابراین ترجیح می‌دهیم وقتی پرونده‌ای را می‌پذیریم با روندی بسیار مفصل و جزئی‌نگر کار را پیش ببریم تا احتمال موفقیت به حداکثر برسد. برخلاف برخی شرکت‌های حقوقی دیگر به صورت بی‌رویه پرونده قبول نمی‌کنیم که شاید بعضی از آن‌ها بختیار باشند و پیروز شوند.

هزینه‌ی استاندارد پرونده‌های ارثی ما بر اساس نرخ ساعتی 150 پوند بر ساعت حدود 1500 پوند است.

هدف ما این است که تمام متقاضیان‌مان مجوز اقامت نامحدود دریافت کنند بنابراین زمان می‌گذاریم و با دقت فراوان تلاش می‌کنیم که این نتیجه قطعی باشد.

اگر شما می‌خواهید پرونده‌تان با چنین نگرشی پیش برود همین امروز با ما تماس بگیرید.

راهنمای پرونده‌های قدیمی

پرونده‌های قدیمی کدام‌اند؟

در ادبیات مهاجرت کلمه‌ی «ارثی» به پرونده‌هایی اطلاق می‌شود که در آن‌ها افراد پیش از ماه مارس 2007 ادعای پناهندگی کرده‌اند و هنوز از آن‌ها خواسته شده از بریتانیا خارج شوند. این ممکن است حاصل از اشتباهاتی در ثبت دادهد‌ها توسط UKBA باشد یا مقامات مهاجرت هنوز برخی اقدامات لازم را انجام نداده‌اند. اساساً تصمیم رد یا اعطای مجوز اقامت نامحدود برای افرادی گرفته می‌شود که در دسته‌ی عملی ارثی قرار می‌گیرند.

در ژوئیه‌ی 2006 وزیر کشور وقت جان رید به وزارت کشور دستور داد تکلیف این پرونده‌ها را طی 5 سال روشن کند. در UKBA افراد مربوطه مشغول هستند که این پرونده‌ها را تا ژوئیه‌ی 2011 تکمیل کنند، پیش از این قرار بود آن‌ها را تا مارس 2011 تکمیل کنند اما این شرایط تغییر کرد.

مدیریت تحلیل موردی (CRD) چه کسانی را در بر می‌گیرد؟

به منظور رسیدگی به انبوهی از پرونده‌های ارثی بلاتکلیف (که در حال حاضر بین 400000 تا 450000 مورد تخمین زده می‌شود) UKBA یک گروه پرونده‌های ارثی به نام مدیریت تحلیل موردی (CRD) تشکیل داد که به پرونده‌های مهاجرت و پناهندگی مربوط به دسته‌ی مهاجرتی ارثی رسیدگی کنند. هدف CRD تکمیل این پرونده‌ها تا ژوئیه‌ی 2011 است. مدیریت تحلیل موردی هر پرونده را بر اساس مزایا و خصوصیات آن بررسی می‌کند و مشمول سیاست‌ها و قوانین موجود می‌شود. CRD از گروه‌های تحلیل موردی (CRT) تشکیل شده است. وکلای امور مهاجرت ما در ارائه‌ی بحث‌های پناهندگی و مهاجرت به گروه‌های پرونده‌های ارثی خبره‌اند.

اگر من یک پرونده‌ی ارثی در جریان داشته باشم آیا می‌توانم از نو ادعای پناهندگی کنم؟

بله می‌توانید. CRD ادله‌ی تازه‌ی افرادی را که پیش‌تر و قبل از مارس 2007 ادعای پناهندگی کرده‌اند و به نتیجه نرسیده‌اند بررسی می‌کند. وکلای مهاجرتی باتجربه‌ی ما اعتقاد دارند که بهترین کار این است که به جای یک ادعای تازه تقاضای ترکیبی پناهندگی و مهاجرت داده شود چون ادعای پناهندگی به جای یک دوره‌ی کوتاه‌تر اقامت احتیاطی به اقامت نامحدود منتهی می‌شود.

CRD چه‌گونه پرونده‌های ارثی را اولویت‌بندی می‌کند، یعنی اول به کدام پرونده‌ها رسیدگی می‌شود؟

هر پرونده‌ی مهاجرتی به یک بازرس پرونده سپرده می‌شود که مسئول رسیدگی به این پرونده تا پایان کار است. مدیران بخش این بازرسان یا کارمندان درباره‌ی اولویت‌بندی این پرونده‌ها اطلاعاتی دریافت می‌کنند. اما در برخی موارد خود بازرسان سرعت رسیدگی به پرونده‌ای را بیش‌تر می‌کنند. وکلای باتجربه‌ی امور مهاجرت ما همیشه به دنبال تلاش برای تسریع پرونده‌های ما با ارجاع به دستورالعمل‌ها هستند. آن‌ها در مواجهه با بازرسان CRT تجربه دارند. جدول زیر رئوس شرایط خاصی را نشان می‌دهد که اجازه می‌دهد یک پرونده‌ی ارثی سریع‌تر مورد رسیدگی قرار بگیرد.

نوع پرونده

دلیل

جنایی

اگر شواهد آرشیو پرونده نشان دهند که فرد یک محکومیت جنایی دارد سریعاً پرونده به گروه‌های بازرسی جنایی CRD ارسال می‌شود.

پرونده مشمول اقدام دادگاه می‌شود

اگر یک حکم دادگاهی هست که اقدام BIA را الزامی می‌کند پرونده تسریع شده و حکم به سرعت صادر می‌شود.

خطر خودکشی

اگر شواهد پزشکی وجود داشته باشد که یک متقاضی در معرض خطر جدی آسیب به خود یا خودکشی قرار دارد پس از ملاحظات فراوان بازرس می‌تواند تصمیم بگیرد که رسیدگی به ادعا را تسریع بخشد.

ماموریتی که پیش‌تر به عضو پارلمان یک حوزه‌ی انتخابیه یا در یک پرونده‌ی JR داده شده است.

اگر سازمان مرزی و مهاجرت (BIA) مامورتی داده باشد که در زمینه‌ی یک پرونده‌ی خاص ملاحظاتی انجام شود یا تصمیم‌گیری شود و این کار انجام نشده باشد و یک بازرس ارشد موافق باشد می‌توان پرونده را تسریع کرد.

معالجه‌ی پزشکی ضروری خارج از کشور

اگر شواهد پزشکی وجود داشته باشد که متقاضی یا کسی از بستگان او از یک عارضه‌ی پزشکی جدی رنج می‌برد که در صورت درمان نشدن در خارج زندگی او را تهدید می‌کند و یا تاثیری جدی بر کیفیت زندگی‌شان خواهد داشت. این حالت ضمناً در صورتی که روش معالجه در NHS در بریتانیا به سهولت قابل دسترسی نباشد یا اگر مدعی نیازمند درمان به دلیل وضعیت مهاجرتی‌اش حق استفاده از آن را ندارد نیز کاربرد دارد. عامل سن نیز مد نظر قرار داده می‌شود.

رسیدگی غلط و شدید به پرونده (تصمیمات نادرست و ادعاها و شواهد غلط)

اگر BIA بپذیرد که تصمیم نادرستی گرفته و این تصمیم باید تصحیح شود می‌توان پرونده را تسریع کرد. در این حالت یک «اشتباه» رخ داده است اما نباید آن را با «رسیدگی نادرست» یکی دانست که حالت استثنایی دانسته نمی‌شود مگر این‌که رسیدگی نادرست طولانی‌مدت یا جدی باشد.

پرونده‌ی پناهندگی معوق

اگر تصمیم ابتدایی درباره‌ی یک پرونده‌ی پناهندگی گرفته نشده باشد پرونده باید به وسیله‌ی CRT تسریع شود.

پرونده‌ای که شباهتی با پرونده‌هایی که با آن‌ها همراه شده ندارد

در حالتی که پرونده‌ای به صورت منسجم و سازگار با دیگر پرونده‌های مربوطه مورد رسیدگی قرار نگرفته می‌توان تقاضا را تسریع کرد. مثلاً اگر یک متقاضی اجازه‌ی اقامت بیش‌تر را گرفته باشد اما همین اتفاق برای بستگان‌اش نیافتاده باشد.

استیناف مجاز انجام‌نشده

اگر پس از شش ماه یک استیناف مجاز پس از صدور حکم انجام نشده باشد باید پرونده به واحد اجرای استیناف (AIU) فرستاده شود که اجرایی شود.

موارد آشکار و اضطراری آسیب‌پذیری

بازرسان باید پرونده‌ای را که در آن موضوع آسیب‌پذیری اضطراری مطرح است تسریع کنند. به عنوان نمونه اگر مدعی در معرض آسیب کودک‌آزاری یا خشونت خانگی قرار دارد. این پرونده‌ها باید شواهد لازم را مانند شماره‌ی CAD پلیس داشته باشند.

یک وابسته‌ی نزدیک به شدت بیمار خارج از کشور

در پرونده‌هایی که مدعی می‌تواند شواهدی به بازرس نشان دهد که یک وابسته‌ی نزدیک دارد که خارج از کشور به شدت بیمار است و در کشور وطن کسی نیست که از او مراقبت کند پرونده‌ی ارثی او را می‌توان سریع‌تر مورد رسیدگی قرار داد. بستگان نزدیک عبارت‌اند از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه، برادر یا خواهر.

مرگ یکی از بستگان نزدیک

اگر یک خواهان پرونده‌ی پناهندگی ارثی بخواهد در مراسم خاک‌سپاری یکی از بستگان نزدیک خود شرکت کند.

آیا پرونده‌ی ارثی معوق از اخراج من از بریتانیا جلوگیری می‌کند؟

ما متقاضیانی داریم که پرونده‌های ارثی دارند که CRT به آن‌ها رسیدگی نکرده است اما نگران‌اند که UKBA یا وزارت کشور بتوانند به وسیله‌ی یک گروه اجرایی مهاجرتی آن‌ها را در زمان انتظار برای به نتیجه رسیدن پرونده‌ی ارثی‌شان از کشور اخراج کنند. در اوت 2009 UKBA تغییراتی در دستورالعمل اجرایی خود اعمال کرد که بر این دلالت داشت که بازرسان باید به صورت فرد محور چشم‌انداز اخراج افرادی را که در انتظار نتیجه‌ی پرونده‌ی پناهندگی هستند ارزیابی کنند. در شرایطی که UKBA در یک پرونده‌ی پناهندگی تاخیری زیادی (معمولاً بین 3 تا 8 سال بسته به شرایط) ایجاد کرده باشد بازرس باید این تاخیر را به طور خاص مد نظر قرار دهد. این یعنی بازرس هنگام اخراج یک مدعی از بریتانیا باید در نظر بگیرد UKBA چه میزان تاخیری در پرونده ایجاد کرده است. آن‌چه در پی می‌آید شرایطی است که بازرسان باید در آن‌ها تاخیر را به طور خاص مد نظر قرار دهند:

هرگاه یک تقاضای ابتدایی یا تقاضای به وقت برای تمدید مجوز یا مجوز تازه‌ی اقامت بین 3 تا 5 سال به جواب نرسیده باشد.

هرگاه خانواده‌ها از جمله بستگان زیر 18 سال 4 تا 6 سال در بریتانیا زندگی کرده باشند (و در برخی موارد 3 سال).

هرگاه متقاضی در اثر تاخیر ایجاد شده به وسیله‌ی UKBA 4 تا 6 سال اقامت داشته باشد (البته در اغلب پرونده‌ها این زمان 6 تا 8 سال است).

به زبان ساده احتمال این‌که فردی پیش از مارس 2007 تقاضای پناهندگی کرده باشد هنگام انتظار برای به نتیجه رسیدن پرونده‌ی ارثی اخراج شود.

وستکین چه‌گونه در پرونده‌های ارثی پیروز می‌شود؟

در شرکت وستکین: وکلای امور مهاجرت لندن، ما کاملاً می‌دانیم ادعای پناهندگی و انتظار برای نتیجه‌ی نهایی چه فرآیند تنش‌زایی است. حتی اگر ادعای شما موفقیت‌آمیز نبوده و نتوانسته‌اید در بریتانیا بمانید تنش ناشی از داشتن وضعیت مهاجرتی نامشخص می‌تواند برای افراد و خانواده‌ها سخت باشد. وقتی ادعای پناهندگی مدت‌ها پیش یعنی سال 2007 و حتی قبل از آن داده شده باشد تحمل شرایط سخت‌تر هم می‌شود.

به همین‌دلیل است که وکلای متخصص پرونده‌های ارثی ما خدمات باکیفیتی به متقاضیان مهاجرتی‌مان ارائه می‌دهند تا با پرونده‌های آن‌ها با حداکثر سرعت و راحتی ممکن برخورد شود. وکلای ما در مواجهه با گروه ارثی UKBA یعنی CRD تجربه‌های گرانی دارند. آن‌چه در پی می‌آید برخی از فواید انتخاب شرکت وستکین به عنوان نماینده‌ی شما است:

ما پرداخت دست‌مزد پرونده‌های ارثی را به صورت قسطی می‌پذیریم.

ما پرونده‌ی شما را به صورت مفصل ارائه می‌دهیم. این بحث‌های حقوقی به صورت فردی و با توجه به شرایط شما آماده می‌شوند تا UKBA با سرعت به پرونده‌ی شما رسیدگی کند و مجوز اقامت نامحدود را به شما اعطا کند.

ما اسناد مختلف را از هم جدا می‌کنیم و مجموعه‌ی روشن و شیوایی از اسناد فراهم می‌کنیم که به UKBA کمک می‌کند تصمیم مثبتی اتخاذ کند.

ما با استفاده از ایمیل و تلفن یک سیستم تخصصی پی‌گیری برقرار می‌کنیم تا تضمین شود متقاضیان مهاجرت ما زودتر از همه و سریعاً مجوز اقامت نامحدود را دریافت می‌کنند.

توصیه‌ی ما به شما این است که برای کمک به شما در تقاضای پرونده‌ی ارثی هر چه سریع‌تر یک شرکت حقوقی امور مهاجرتی انتخاب کنید چون UKBA قصد دارد تمام پرونده‌های ناتمام را تا تابستان 2011 تکمیل کند. ما امیدواریم شرکت وکلای امور مهاجرت لندن وستکین انتخاب شما باشد.

 
 

Additional Links

ویدۀوها

Contact Information

Westkin Associates

16 Hanover Square

Mayfair

London, W1S 1HT

 

London: +44 207 118 4546

Email iran@westkin.com