Find Us
با ما درتماس باشید

در خواست های فوری

بررسی اداری
انواع مهاجرت

بررسی اداری

 بررسی اداری چیست؟

 این‌جا در وکلای امور مهاجرتی وستکین در لندن ما اغلب متقاضیانی داریم که اعتقاد دارند درخواست‌شان برای اجازه‌ی ورود به دلیلی اشتباهی که کرده‌اند توسط UKBA و تحت سیستم امتیازمحور رد شده است. در این شرایط تمام حقوق استیناف به متقاضی داده نمی‌شود. اما فرد این انتخاب را دارد که درخواست بدهد حکم رد تقاضا بررسی شود. این روند بررسی اداری نامیده می‌شود. یک نمونه از حالت‌هایی که شاید درآن‌ها بررسی اداری ضروری باشد این است که بررسی شود که آیا نکات ادعا شده به درستی ارزیابی شده‌اند یا نه. وکلای برجسته‌ی امور مهاجرت ما در پیروزی در درخواست‌های بررسی اداری تجربیات ارزش‌مندی دارند.

مهم است دقت کنیم که بررسی اداری تنها برای افرادی که خارج از بریتانیا هستند و سعی می‌کنند اجازه‌ی ورود بگیرند معنا پیدا می‌کند.

متقاضیان شرایط بررسی اداری را دارند اما باید توجه کنیم که درخواست باید در طی چند روز مشخص و محدود ارسال شود، یعنی در 28 روز. شروع این مهلت از روزی است که متقاضی اعلامیه‌ی رد تقاضا را دریافت می‌کند. اعلامیه‌ی درخواست باید کاملاً پر شود و به آدرس اعلامیه فرستاده شود. فرستادن دیگر اسناد مانند گذرنامه به همراه اعلامیه‌ی بررسی اداری برای متقاضیان الزامی نیست. گذرنامه وقتی لازم می‌شود که حکم رد تغییر کند.

بهترین وکلای امور مهاجرتی لندن ما به متقاضیان در تنظیم درخواست برای استیناف رد تقاضا از طریق بررسی اداری در دوره‌ی 28 روزه مشاوره می‌دهند. اما اگر درخواست دیر به UKBA برسد مجری بررسی اداری می‌تواند شرایطی را که استثنا محسوب می‌شوند مد نظر قرار دهد.

متقاضیان بررسی اداری می‌توانند برای هر رد تقاضای سیستم امتیازمحور تنها یک درخواست دهند. تقاضاهای دیگر تنها وقتی امکان‌پذیر می‌شود که شرایط و ادله‌ی تازه‌ای درباره‌ی رد تقاضا به دست بیاید. در این صورت متقاضی می‌تواند درخواست دهد این ادله‌ی جدید رد تقاضا مورد بررسی اداری قرار بگیرند. بررسی اداری را مدیریت مجوز ورود انجام می‌دهد.

بررسی اداری چه‌قدر زمان می‌برد؟

پس از رسیدن اعلامیه‌ی درخواست بررسی اداری بررسی‌کنندگان ارزیابی‌شان را قطعی می‌کنند و اعلامیه‌ی کتبی تصمیم‌شان را طی 28 روز صادر می‌کنند. اگر شرایط استثنایی رخ دهد بررسی‌کنندگان می‌توانند تصمیم خود را به تعویق بیندازند. به درخواست‌کننده خواهند گفت چه زمانی منتظر دریافت تصمیم کتبی باشد.

هنگام واصل شدن ارزیابی درخواست بررسی اداری متقاضی، شواهد ارائه شده به همراه تقاضای اصلی به صورت جامع بررسی خواهند شد. ممکن است لازم باشد متقاضی یا شخص ثالث شواهد تازه‌ای فراهم کند. این با درخواست مجوز ورود ارتباط خواهد داشت. وکلای باتجربه‌ی ما در امور مهاجرت لندن تضمین می‌دهند که در سریع‌ترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی شود.

تصمیم‌های بررسی اداری چه‌طور گرفته می‌شوند

تمام جنبه‌های رد تقاضا، و نه صرفاً بخشی از رد تقاضا که به وسیله‌ی متقاضی درخواست شده است، به وسیله‌ی بررسی‌کنندگان مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت. برخی از بخش‌هایی که بررسی‌کنندگان ارزیابی می‌کنند عبارت‌اند از:

در صورتی که بررسی‌کنندگان متوجه بشوند که مسئولان مجوز ورود (ECO) به موارد زیر دست زده‌اند تعلیق حکم رد را توصیه می‌کنند:

ضمناً بررسی اداری پرونده‌های رد تقاضایی را نیز در بر می‌گیرد که در آن‌ها متقاضی ادعا می‌کند ناآگاهانه از اسناد نادرست استفاده شده یا پرونده به صورت نادرست ارائه شده است. رد تقاضا به قوت خود باقی خواهد ماند اما متقاضی باید ثابت کند از اسناد و یا ارائه‌ی نادرست بی‌خبر بوده است چون در غیر این صورت به مدت 10 سال تمام تقاضاهای او به صورت خودکار رد خواهد شد. وکلای بررسی اداری امور مهاجرت ما در چنان پرونده‌هایی تجربه دارند و در جمع‌آوری اسناد لازم برای اثبات ادعای متقاضی به او کمک می‌کنند.

نتایج احتمالی بررسی اداری

تقاضای بررسی اداری می‌تواند به سه نتیجه ختم شود:

  1. حکم بر اساس همان دلایل پیشین ابقا شود
  2. حکم بر اساس دلایل جدیدی برای رد تقاضا ابقا شود.
  3. حکم معلق شود و مجوز ورود صادر شود

در وستکین هدف ما این است که نتیجه‌ی سوم تنها نتیجه‌ی ممکن باشد. وکلای امور مهاجرت ما تضمین می‌دهند که بیش‌ترین تلاش‌شان را برای رسیدن به این هدف انجام دهند.

 
 

Additional Links

ویدۀوها

Contact Information

Westkin Associates

16 Hanover Square

Mayfair

London, W1S 1HT

 

London: +44 207 118 4546

Email iran@westkin.com