Find Us
با ما درتماس باشید

در خواست های فوری

استیناف پناهندگی
انواع مهاجرت

استیناف پناهندگی

ما به عنوان وکلای امور مهاجرت به داشتن وکلای برتر این حرفه که روی مهم‌ترین پرونده‌های پناهندگی کار کرده‌اند عمیقاً افتخار می‌کنیم.

ما می‌دانیم استیناف پناهندگی چه‌قدر می‌تواند تنش‌زا باشد. استیناف پناهندگی بخشی از کار است که به رد مشکل‌ساز ادعاهای پناهندگی می‌پردازد. برای خواندن درباره‌ی پرونده‌های پناهندگی روی لینک کلیک کنید.

لطفاً آگاه باشید که اگر ادعای پناهندگی شما رد شده است شما فرصت استیناف دارید. عملاً آمارهای رسمی دولت نشان می‌دهد که اغلب تقاضاهای پناهندگی رد شده و به استیناف رسیده‌اند.

وکلای باتجربه‌ی امور مهاجرت ما می‌توانند به شما کمک کنند. لطفاً ادامه‌ی مطلب را بخوانید و به انتهای صفحه بروید و ویدئوی دو قسمتی در توضیح روند استیناف را ببینید:

کمک ما به شما چه‌گونه آغاز می‌شود؟

وکلای برجسته‌ی امور مهاجرت ما بهترین روش‌ها را اختیار می‌کنند.

این یعنی به نمایندگی از شما حکم را پی‌گیری می‌کنند و بدون هزینه در این زمینه‌ها به شما مشاوره می‌دهند:

–  احتمال موفقیت چه‌قدر است.

–  اسناد مورد نیاز شما برای برگرداندن حکم کدام‌اند.

–  ما برای بر عهده گرفتن استیناف شما چه هزینه‌ای دریافت می‌کنیم.

در این صورت اگر مایل به تماس با ما بودید وکلای مهاجرتی ما اطمینان می‌دهند که برای تضمین دادن به شما که استیناف پناهندگی‌تان موفقیت‌آمیز خواهد بود همه‌کار می‌کنند.

روند

استیناف پناهندگی در دادگاه ردیف اول استماع می‌شود. نقش دادگاه استماع و تصمیم‌گیری در استیناف نسبت به احکام صادر شده به وسیله‌ی مقامات سازمان مرزی بریتانیا است.

ما برای انجام استیناف در تکمیل فرمی به نام «IAFT-1» به شما کمک می‌کنیم که به دادگاه مهاجرتی می‌گوید شما حکم پناهندگی‌تان را دریافت کرده‌اید و مایل به استیناف هستید. وکلای مهاجرتی ما در این زمینه که چه میزان از جزئیات باید اکنون ارائه شود و چه میزان برای دادرسی گذاشته شود به شما مشاوره می‌دهند. این تصمیم‌گیری بسته به هر پرونده متفاوت خواهد بود.

پس از ارسال فرم استیناف به دادگاه طی چند هفته به شما پاسخ می‌دهند و تاریخی مقرر می‌کنند که باید در آن تاریخ برای جلسه‌ی استیناف پناهندگی‌تان حاضر شوید. همان‌طور که وکلا و مشاوران امور مهاجرت می‌دانند کار اصلی تازه این‌جا آغاز می‌شود!

وکلای مهاجرتی ما شما را برای استیناف آماده می‌کنند و در زمینه‌های مهم زیر به شما کمک می‌کنند:

 1. بر عهده گرفتن تمام و کمال پرونده، از جمله اطلاع‌رسانی به دادگاه و وزارت کشور که ما به عنوان وکلای امور مهاجرت نماینده‌ی شما هستیم.
 2. ارائه‌ی تمام و کمال اظهارات شهود که در استیناف پناهندگی اهمیتی اساسی دارد.
 3. آماده‌سازی کامل و مشاوره در زمینه‌ی اسناد مورد نیاز
 4. تهیه کامل دعوی به وسیله‌ی وکلای دعاوی باتجربه‌ای که در دفتر ما مشغول هستند.
 5. حضور وکلا در دادگاه (وکالت و نمایندگی)
 6. مشاوره‌ی وکیل در آماده‌سازی استیناف
 7. بحث پایه‌ای وکیل
 8. آماده‌سازی بسته‌های اندیس‌گذاری‌شده و صفحه‌بندی‌شده به صورتی که با تمام جهت‌گیری‌های دادگاه هماهنگ باشد.
 9. آماده کردن شما و شهودتان (در صورت وجود) برای جلسه‌ی دادرسی
 10. سایر کارهای دیگر برای پیروزی در پرونده
 11. در صورت موفقیت در استیناف برآورده کردن تمام مهلت‌های اداری به گونه‌ای که ویزای خواسته شده هر چه زودتر در گذرنامه‌ی شما درج شود.
 12. در صورت رد استیناف مشاوره‌ی شما برای مراحل بعد، استیناف‌های آتی، مزایا و هزینه‌ها.

ممکن است یک یا چند قاضی به استیناف رسیدگی کنند. گاهی اعضای غیرحقوقی دادگاه نیز با آن‌ها همراهی می‌کنند.

به استیناف‌ها در چند مرکز مختلف در بریتانیا رسیدگی می‌شود.

اگر درخواست استیناف بدهید یکی از وکلای مهاجرتی ما به همراه شما در جلسه شرکت می‌کند و وکلالت شما را بر عهده خواهد گرفت. سازمان مرزی بریتانیا نیز در جلسه یک نماینده‌ی قانونی خواهد داشت.

پس از این قاضی (یا قضات) یا پانل تصمیم خواهند گرفت که آیا استیناف پناهندگی شما تایید شود یا خیر و حکم‌شان را به صورت کتبی ارائه می‌دهند.

در برخی شرایط شاید حتی بتوانید تصمیمی را که دادگاه ردیف اول گرفته است با استیناف به دادگاه بالاتر به پرسش بکشید.

گاهی حتا ممکن است حکم صادر شده به وسیله‌ی دادگاه بالاتر را با استیناف به دیوان عالی زیر سوآل ببرید.

آیا شرایط استیناف را دارید؟

اگر حکمی از UKBA به دست شما رسیده که ادعای پناهندگی شما را رد می‌کند می‌توانید بر یک یا چند اساس استیناف بخواهید.

مهم است دقت کنید که استیناف حق شما است. این یعنی حتی اگر هیچ اساسی برای استیناف نداشته باشید تنها با تکمیل فرم می‌توانید در دادگاه خواهان استیناف پناهندگی شوید.

این اساس‌ها عبارت‌اند از:

تبعیض نژادی، یا حقوق بشر، اگر تصمیمی برخلاف حقوق شما بر اساس کنوانسیون حقوق بشر اروپا گرفته شده باشد یا اخراج شما از کشور با حقوق شما در تضاد باشد (شما می‌توانید علیه این اخراج نیز استیناف بخواهید مشروط بر این‌که برخلاف تعهدات وزارت کشور تحت کنوانسیون 1951 سازمان ملل درباره‌ی وضعیت پناهندگان باشد)، اگر حکم وزارت کشور با قوانین مهاجرت سازگار نباشد، اگر حکم وزارت کشور قانونی نباشد، یا اگر قوانین مهاجرت اجازه داده‌اند فردی که در زمینه‌ی ادعای پناهندگی شما تصمیم گرفته بر اساس قضاوت خودش درباره‌ی شرایط پرونده‌ی شما تصمیم‌گیری کند و قضاوت او به شکل متفاوتی اجرا شده است.

گام بعد چیست؟

اگر پناهندگی شما رد شده است لطفاً هر چه زودتر با ما تماس بگیرید. ما حکم شما را پی‌گیری می‌کنیم و بدون هزینه در این زمینه‌ها به شما مشاوره می‌دهیم:

احتمال موفقیت شما چه‌قدر است.

برای برگرداندن حکم به چه اسنادی نیاز دارید.

برای انجام استیناف شما چه هزینه‌ای از شما درخواست می‌کنیم.

در این صورت اگر مایل به تماس با ما باشید وکلای مهاجرتی ما اطمینان می‌دهند که برای تضمین موفقیت استیناف پناهندگی شما همه‌کار انجام دهند.

ما در میان مشاوران، حقوق‌دانان و وکلای لندن اطمینان داریم که می‌توانیم بهترین خدمات قانونی، صادقانه و حرفه‌ای را در زمینه‌ی مهاجرت برای متقاضیان‌مان از درون کشور یا سراسر جهان فراهم کنیم.

لطفاً با جزئیات موجود در سمت چپ بالای صفحه با ما تماس بگیرید.

 
 

Additional Links

ویدۀوها

Contact Information

Westkin Associates

16 Hanover Square

Mayfair

London, W1S 1HT

 

London: +44 207 118 4546

Email iran@westkin.com